Prvostupnica primaljstva Janja – iskustvo

By 12. studenoga 2020.Blog

Izvršni odbor Svjetske zdravstvene organizacije- WHO je 2020. godinu proglasio „Međunarodnom godinom medicinskih sestara i primalja“. Hrvatska komora primalja je, kako bi prikladno obilježila ovu godinu, pokrenula javnu kampanju „Upoznaj primalje“. Sukladno tome, cilj je bio prikupiti različita iskustva primalja iz njihovog dugogodišnjeg rada te njihova iskustva podijeliti s drugima. Ovim videom predstavljamo Vam prvostupnicu primaljstva Janju koja radi u varaždinskom rodilištu u rađaoni od samih početaka svog rada. Kako radi u rađaoni, Janja s rodiljama prolazi kroz njihove najstresnije, ali i najljepše i najiščekivanije trenutke u trudnoći – sam porođaj. Napominje da bi bilo lijepo kada bi mogla uz rodilju provesti i cijelu njezinu trudnoću i babinje. Smatra kako primalja ima veoma važnu ulogu u podršci i smirivanju rodilje te time naglašava kakav je posao primalje, ali i cilj u njihovom svakodnevnom radu.

Uživajte u ovom VIDEU

Hrvatska komora primalja