Prvostupnica primaljstva Magdalena Rušković

By 6. studenoga 2020.12 studenoga, 2020Blog

Izvršni odbor Svjetske zdravstvene organizacije- WHO je 2020. godinu proglasio „Međunarodnom godinom medicinskih sestara i primalja“. Hrvatska komora primalja je, kako bi prikladno obilježila ovu godinu, pokrenula javnu kampanju „Upoznaj primalje“. Sukladno tome, cilj je bio prikupiti različita iskustva primalja iz njihovog dugogodišnjeg rada te njihova iskustva podijeliti s drugima. U ovom videu predstavljamo Vam mladu prvostupnicu primaljstva Magdalenu Rušković koja je diplomirala na Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci u rujnu 2020. godine, a u njemu prepričava kako je iz prve ruke čula zanimljive priče babica koje su obavljale porođaje po kućama te su bile sasvim samostalne i u potpunosti odgovorne za svoj rad. Nadalje, u videu se naglašava važnost više i bolje edukacije primalja te se govori s kojim se problemima primaljstvo u današnje vrijeme susreće.

Uživajte u ovom VIDEU!
Hrvatska komora primalja