MJERE ZA POBOLJŠANJE PRIMALJSKE STRUKE

By 3. svibnja 2024.Obavijesti

Hrvatska komora primalja je samostalna, neovisna, strukovna, zakonski utemeljena  organizacija primalja koja djeluje na području Republike Hrvatske, štiti prava i zastupa interese  primalja, unapređuje primaljsku djelatnost, brine za ugled primalja i pravilno obavljanje primaljskog zvanja. Vizija Komore je neovisno primaljstvo u Republici Hrvatskoj i zdravstvena reforma kojom je primalja cijenjena i ravnopravna s drugim zdravstvenim djelatnicima, odnosno kojom je dostojanstvo primaljske struke zaštićeno i promicano. Primaljstvo je regulirana profesija u mnogim zemljama, uključujući i Hrvatsku. Regulacija primaljstva osigurava standarde obrazovanja, prakse i etike, čime se osigurava kvaliteta zdravstvene skrbi za trudnice i novorođenčad.

U svrhu poboljšanja primaljske struke potrebno je utvrditi mjere koje je neophodno hitno poduzeti te u tu svrhu donosimo dokument naziva „Mjere za poboljšanje primaljske struke“.