Upoznajte Šteficu Sever iz Ivanca koja opisuje svoje školovanje i iskusta primalja

By 30. listopada 2020.2 studenoga, 2020Blog

Izvršni odbor Svjetske zdravstvene organizacije- WHO je 2020. godinu proglasio „Međunarodnom godinom medicinskih sestara i primalja“. Hrvatska komora primalja je, kako bi prikladno obilježila ovu godinu, pokrenula javnu kampanju „Upoznaj primalje“. Sukladno tome, cilj je bio prikupiti različita iskustva primalja iz njihovog dugogodišnjeg rada te njihova iskustva podijeliti s drugima. U ovom videu predstavljamo Vam primalju Šteficu Sever iz Ivanca koja nam detaljno opisuje svoje školovanje, iskustva u radu primaljske skrbi te ona najposebnija  i najemotivnija iskustva u svojoj poslovnoj karijeri sve do odlaska u starosnu mirovinu 19. ožujka 2013. godine. Babica Štefica Sever ističe koji su doprinosi primalje u sustavu zdravstvene skrbi te izražava želju da se školovanje i studij primaljstva vrati u program obrazovanja na svim nivoima.

Nadamo se da će Vam ova prekrasna priča i iskustvo biti inspirirajuće te da ćete uživati gledajući i slušajući ga!

Hrvatska komora primalja

#UpoznajPrimalje #GodinaPrimalja2020 #Midwives2020