Sastanak – Odbor za zdravstvo i socijalnu politiku u Hrvatskom saboru

By 13. veljače 2020.27 travnja, 2020Izvješća sa sastanka
Sastanak - Odbor za zdravstvo i socijalnu politiku u Hrvatskom saboru

Predstavnice Hrvatske komore primalja sastale s predsjednicom Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku u Hrvatskom Saboru doc. dr. sc. Ines Strenja, dr. med. Na sastanku su predstavnice HKP predstavile kampanju „Upoznaj primalje“ koja se provodi u sklopu „2020.Međunarodne godine medicinskih sestara i primalja.“ te u sklopu iste iznijele su problematiku stanja primaljstva danas. Jedne od tema razgovora su bile sistematizacija radnih mjesta primalja u zdravstvenim ustanovama, kompetencije primalja, primaljske liste, otvaranje studija primaljstva u Zagrebu itd.

Predsjednica Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku u Hrvatskom Saboru doc. dr. sc. Ines Strenja, dr. med izrazila je veliku podršku i otvorena je za daljnju suradnju oko rješavanja pitanja i problematike primaljske skrbi.

#upoznajprimalje #godinaprimalja2020 #Midwives2020