PRIOPĆENJE ZA JAVNOST – Održan koordinativni sastanak predstavnika Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Hrvatske komore primalja

By 15. siječnja 2014.7 svibnja, 2020Obavijesti

Dana 14. siječnja 2014. održan je koordinativni sastanak na temu otvaranja studija primaljstva pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Predstavnike Hrvatske komore primalja; predsjednicu Komore Barbaru Finderle, predsjednicu Vijeća komore Eriku Spirić i tajnika Komore Hrvoja Perinića primio je Dekan Akademik gospodin Davor Miličić i prof.dr.sc. Vesna Jureša, prodekanica za nove studije.

Na sastanku je bilo riječi o aktualnim problemima koje usporavaju pokretanje spomenutog studija poput, primjerice, nedostatka nastavnog kadra, a ovom prilikom su predstavnici Komore ukratko izložili i konkretne podatke o broju prvostupnica primaljstva u Hrvatskoj što govori u prilog potrebe za obrazovanjem istih. Sastanak je iskorišten kako bi se dogovorile konkretne mjere i rokovi u svrhu što skorijeg pokretanja primaljskog studija.